TANULÓ BICIKLI, HOGY A LEGKISEBBEK IS HAMAR KEREKEZHESSENEK
A tanuló biciklit a legkisebbeknek ajánljuk, már a méretükön is látszik, hogy az egészen kicsi gyermekek "közlekedési eszköze" ez. Lényegében egy mini bringa, általában 12"-es kerékmérettel, pedálok nélkül, amit a gyermekek lábbal a földön hajtanak.
A TANULÓ BICIKLIT A LEGKISEBBEKNEK AJÁNLJUK, MÁR A MÉRETÜKÖN IS LÁTSZIK, HOGY AZ EGÉSZEN KICSI GYERMEKEK "KÖZLEKEDÉSI ESZKÖZE" EZ. LÉNYEGÉBEN EGY MINI BRINGA, ÁLTALÁBAN 12"-ES KERÉKMÉRETTEL , PEDÁLOK NÉLKÜL, AMIT A GYERMEKEK LÁBBAL A FÖLDÖN HAJTANAK.
A PICIKNEK MÉG NEM ANNYIRA ÖSSZERENDEZETT A MOZGÁSA, HOGY PEDÁLLAL TEKERŐS BRINGÁVAL BOLDOGULJANAK, ERRE MEG CSAK RÁÜLNEK, ÉS SZINTE SÉTÁLNAK, FUTNAK VELE.
Miért jobb, mint a kismotor?
A kismotornak legalább 3 kereke van, nem "kényszeríti" rá a gyermeket az egyensúlyozásra. Ellenben a tanuló bicikli az egyensúlyérzék fejlesztésére a legalkalmasabb, ezzel nagyon jól begyakorolhatják, mielőtt a legkisebb méretű pedálos bringára ültetnénk őket. Némi gyakorlás után egész gyorsan tudnak vele haladni.
1. GONDOSKODJUNK A VÉDELEMRŐL!
Természetesen érdemes a megfelelő védőfelszerelésről is gondoskodni, hiszen borulások/esések kezdetben is előfordulhatnak, később meg azért, mert már nagyon merészen hajtják a tanuló biciklit.
Ha a szabadban használja a gyermek a tanuló biciklit, akkor a nap elleni védelem is nagyon fontos! A kicsik nagyon sok ideig is bírják a bringázást, nem érzik az idő múlását, így időről-időre kenjük őket a megfelelő faktorszámú naptejjel, illetve kerüljük a tűző napsütést! Érzékenyebb bőrű gyermekek nyáron még az árnyékban is leéghetnek, ezért óvjuk bőrüket!
2. KINT ÉS BENT
Vannak olyan tanuló biciklik is, melyeket a lakásban is használhatnak a gyerekek, ezeknél külön odafigyeltek a gyártók, hogy a kerekük ne hagyjon nyomot a padlón. További előnye, hogy ha épp nagyon hideg az idő, vagy jeges az út, akkor sem kell lemondania a gyermeknek a futó biciklivel történő mozgásról.
Kerékpár ajánlásainkban mindig kitérünk arra, hogy nem ajánljuk az áruházakban kapható, kevésbé jó minőségű bringák, tanuló biciklik megvételét, hiszen alig több pénzért garantáltan megbízható, "márkás" darabot is kaphatunk, gyermekünk egészsége meg sokkal többet ér, semhogy ekkora kockázatot vállaljunk!
3. TANULÓ BICIKLI TÍPUSOK, MÉRETEK
Léteznek olyan modellek, amelyeket be lehet állítani úgy, hogy a tanuló bicikli átlépési magassága kisebb legyen, így már másfél-két éves kortól használhatják a gyermekek. Anyagukat tekintve találhatunk a választékban fa, fém, illetve műanyag tanuló biciklit.
- · Műanyag
Ha jó minőségű műanyag tanuló biciklit keresünk, akkor a Bellelli műanyag vázú biciklijét ajánljuk, melynek gyártása során sok hasznos dolgot figyelembe vettek, mint pl.:
-Szerszám nélkül állítható az ülésmagasság (pénzérmével)
-Biztonság érdekében rejtett csavarokkal
-aláfordulás-gátlóval szerelt szivacsos kormány
-küllő nélküli kivitel
-mérgező anyagoktól mentes
- Fém
A tanuló biciklik közül ezek a legkeresettebb modellek, hiszen anyaguknak köszönhetően nagyon tartósak, így ha a gyermekek életkora is úgy alakul egy családban, egymástól örökölhetik, és így sok gyermeket kiszolgálhat 1 db tanuló bicikli, a nagyobbak meg utána válthatnak 12"-es pedálos gyermek kerékpárra.
- Fa
Kevésbé ismertek a fából készült tanuló biciklik, pedig például a Csepel is gyártott fa vázú futóbiciklit. Nem kell félnünk a fa alapanyagtól, mert laminált fát használnak erre a célra (pl. ZumZum), így nyugodtan lehet használni akár esős időben is.
4. FUTÓBICIKLI KIEGÉSZÍTŐK
Könnyebben meggyőzhetjük a gyermekeket, hogy használják a tanuló biciklit, ha a kedvükre való kiegészítővel tesszük vonzóbbá. Ez lehet a kedvenc mesehősével díszített csengő, kiskosár a bringa elejére, esetleg a vázra rakhatunk matricát a gyermek nevével.
Ha gyermekeddel szeretnél tartani, válassz Te is nálunk egy szuper női kerékpárt, persze, csak ha anyával tanul a pici bringázni.